Zaznacz stronę

Ritmo Do Brazil

27.05.21Kongres

Na ósmej edycji Reggaeton vs Dancehall Kongres, która odbędzie się w Katowicach w dniach 27-29.08.2021 na panelu FIT zadebiutuje nowy program fitness jakim jest Ritmo Do Brazil.

Czym jest Ritmo Do Brazil ?

Ritmo Do Brazil narodziło się ze współpracy pomiędzy André Cruza (Brazuca Fitness) i Tiago Da Silvy (Sambafit Official), tworząc w ten sposób wybuchowy i unikalny format, który przynosi entuzjastom tańca i fitness to, co najlepsze w brazylijskiej kulturze

Czym są Brazuca Fitness oraz Sambafit ? 

Brazuca Fitness to wybuchowa mieszanka klasycznych ruchów gimnastycznych, ruchów plemiennych i rytmów, klasycznych ruchów tańców brazylijskich i afro, ruchów wywodzących się z niektórych etapów brazylijskich sztuk walki, takich jak capoeira i maculelê czyli wszystkim tego, co uważa się za podstawowy składnik udanego programu.

Sambafit Official to nowość na scenie fitness, która podbija wszystkie włoskie i europejskie siłownie. Wysoko cenione przez kobiety energetyzujące i efektowne działanie, które łączy w sobie to, co najlepsze w wydolności cardio z wyselekcjonowanymi technicznymi krokami tańca brazylijskiego, niezwykle stymulujące dla brzucha i pośladków nóg.

O Twórcach Ritmo Do Brazil

ANDRE CRUZ – TWÓRCA BRAZUCA FITNESS 

Brazuca oznacza „Brasileiro”, czyli BRAZYLIJSKI; działalność ta zrodziła się z pomysłu Andrè Cruz, urodzonego w Brasilii w 1979 roku. Andrè zaczął tańczyć w wieku 14 lat, a w 2000 roku, po zawarciu umowy z cyrkiem Lidii Togni, rozpoczął karierę jako choreograf i główny tancerz dla cyrkowej grupy tanecznej. Kontynuuje pracę jako instruktor i choreograf w niektórych siłowniach i wioskach na Sycylii , a także zaczął tworzyć takie formy, jak Lambaxè i Tribal-Gym, które reprezentował na scenie Crunch podczas festiwalu fitness we Florencji w 2006 roku. Dołączył do środowiska International Fitness, uczestnicząc w ważnych konwencjach i wydarzeniach fitness we Włoszech i Europie, takich jak Rimini Wellness czy Fibo (Niemcy). Pasja do muzyki sprawia, że ​​Andrè jest twórcą muzycznym i nagrał takie utwory, jak: “Princesa do Brasi”,  “Sambatuca” , “Gatinha”, “Negao Marrento”, “Eu To Maluco”.

TIAGO DA SILVA –  TWÓRCA SAMBAFIT

Urodził się 12 marca 1984 roku w metropolii Sao Paulo. Tiago od dzieciństwa ma muzykę we krwi i podąża śladami ojca w rodzinnej pasji czyli Karnawale. Dorastał jako muzyk idąc w ślady swojego ojca Luiza i swojego mistrza Higora, aż został profesjonalnym perkusistą oraz dogłębnym koneserem kultury brazylijskiej, poświęcając się komponowaniu rytmów na Karnawał w San Paolo. Ze szkołą Tatuapè (dystrykt San Paolo) brał udział w niezliczonych paradach na Sambodromo, ostatniej w lutym 2018 r., Jako „mestre” perkusji, zajmujął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej na najbardziej znanym na całym świecie karnawale. W wolnym czasie poświęcał się sportowi narodowemu swojego kraju czyli piłce nożnej, zostając zawodowym piłkarzem. Najpierw przeniósł się do Argentyny, a przez nią trafił do Włoch, mając zaledwie 19 lat, będąc pełen nadziei, talentu i entuzjazmu. Mając Brazylię w sercu i wspierającą go rodzinę, postanawił połączyć swoje największe pasje, brazylijską kulturę i kondycję, aby pokazać swoim włoskim przyjaciołom radosny rytm jego muzyki. Tak narodziła się marka SAMBAFIT !!!

AUTOR:
GM EVENT DESIGNER